A biztonság az első, és Izrael kész megfizetni az árát – interjú az új izraeli nagykövettel

A zsidó állam felett gyülekező viharfelhőkről kérdeztük Maya Kadosht, Izrael új magyarországi nagykövetét.

A zsidó állam felett gyülekező viharfelhőkről kérdeztük Maya Kadosht, Izrael új magyarországi nagykövetét.
Mi Amerika érdeke az India–Közel-Kelet–Európa Gazdasági Folyosó (IMEC) projektben való részvételben? Milyen geopolitikai előnyökkel járhat ez Kínával rivalizáló gazdasági együttműködés? Visszaszerezheti-e Washington globális vezető szerepét a soft power révén? Amerikai politikai elemzőt kérdeztünk.
Miért nem bíznak a britek a putyini Oroszországban? Erős-e a NATO az orosz fenyegetés ellen? Hogyan érintette a Trump-i vámháború az Egyesült Királyságot? És hogyan jöhet ki a gödörből a Konzervatív Párt? Interjúnk a volt brit védelmi miniszterrel.
„Hogyan tud Magyarország egyenlő baráti kapcsolatot fenntartani Kínával, Oroszországgal és az Egyesült Államokkal úgy, hogy ez a három állam konfrontál egymással? Szerintem az önök kormánya nagyon okos politikát folytat”. Kínai politikai elemzőt, a Csinghua Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Intézetének igazgatóját kérdeztük az amerikai hegemóniáról, a konnektivitásról és arról, miért fél sok állam a kínai fenyegetéstől.
Az India–Közel-Kelet–Európa Gazdasági Folyosó (IMEC) kiépülése esetén alapjaiban változtathatja meg a világkereskedelmet, három kontinenst kötne össze, és Amerika lenne a negyedik nevető fél. Bill Cortese republikánus stratégiai elemzőt, Elise Stefanik amerikai képviselő volt főtanácsadóját kérdeztük a megaprojektről.
Az amerikai konzervatívok EU-viszolygásáról, a lopakodó puha totalitarianizmusról és a könyvéből készült filmről kérdeztük a Danube Institute munkatársát, Rod Drehert. Interjúnk.
Családpolitikai ügyekről kérdeztük a Catholic University of America professzorát.
Van-e olyan eleme a magyar családügyi szabályozásnak, amely beépíthető lehet az amerikai jogba? Miért utasítja el a Z generáció a feminizmust és a liberalizmust? Theo Wolddal beszélgettünk.
„Az Egyesült Államok szövetségesei számára az lesz a kulcskérdés, hogy sikerül-e Amerikával elhitetniük, hogy a velük való együttműködés továbbra is amerikai érdek”. Miért lazulnak meg az Amerika és nyugati szövetségesei közötti védelmi kapcsolatok? Hogyan néz ki a kínai fenyegetés a glóbusz túlsó oldaláról nézve? Rory Medcalffal, az Australian National University Nemzetbiztonsági Kollégiumának vezetőjével beszélgettünk az NKE konferenciája előtt.
Milyen az élet belülről a Hamász irányította Gázai övezetben? Hogyan lehet túlélni hónapokat bombázások, lehetetlen életkörülmények közepette? És hogyan lehet kijutni onnan? Erről beszélt lapunknak egy magyar állampolgárságú palesztin. Interjúnk.
Hogyan történik egy külföldi segélyezési misszió megszervezése? Mik az utak kockázatai, és mik a segítségnyújtás örömei? Hol van jelen a világ válsággócaiban és mit csinál a Magyar Máltai Szeretetszolgálat? Solymári Dánielt, a szervezet nemzetközi programjainak vezetőjét kérdeztük. Interjúnk.
Sikerül-e tárgyalóasztalhoz ültetnie Putyint és Zelenszkijt Donald Trumpnak? Szüksége van-e Amerikának Európára? Lord David Frosttal beszélgettünk.
A lakosság áttelepítése a szomszédos arab államokba meredek ötlet, de volt már rá példa, nem is egyszer. Inkább az a kérdés: Trump terve egy sima PR-fogás, vagy meg is lehet csinálni? S ha igen, milyen nagyobb stratégia része? Utánajártunk!
Mit miért csinál a Tusk-kormány? Függetlenek-e a bíróságok Lengyelországban? És hogyan tudja újraszervezni magát a jobboldal? Michał Karnowski lengyel újságírót kérdeztük.
A nem legyőzhető agresszor érdekeit tükröző tűzszünet elfogadható a nemzetközi jog szerint? Interjúnk Tóth Norberttel, az NKE nemzetközi jogi tanszékének egyetemi docensével.
Tégláról téglára bontják le a jogállamiságot Lengyelországban, átlépnek a szabályokon, hullanak a fejek, régi intézményeket darálnak, darabolnak, de hol van ennek a vége? Tisztázzuk!
Mit várnak az ukránok a jövő héten várhatóan bemutatásra kerülő Trump-tervtől? A három éve a frontszakaszokon dolgozó újságírót, Andrij Kovalenkót kérdeztük. Interjúnk.
Sokakat meglepett, amikor az amerikai elnök beiktatási beszédében a két óceánt összekötő hajóút megszerzését ígérte. Reális terv ez? Miért fontos a csatorna?
Több száz amerikai kül- és biztonságpolitikai szakértő összesített véleménye szerint ez az a 30 globális konfliktus, amely amerikai érdekeket veszélyeztethet ebben az évben.
Elon Musk után a másik nagy tech-guru, a Facebook tulajdonosa is alkalmazkodik az új politikai realitásokhoz. A woke helyett jön a jobbos szólásszabadság-abszolutizálás?